1-Sürücü Yaşı

     Sigorta kapsamında belirtilen şartlara göre sınıf olarak ekonomik bir araç kiralayabilmek için sürücünün en az 21 yaşında olması gerekmektedir. Orta ve Üst sınıf araçlar için 25 yaş alt sınır olarak kabul edilmişken. Lüks ve büyük araçlar için sürücünün en az 28 yaşında olması zorunluluğu mevcuttur.

2. Ehliyet Süresi

     Ekonomik, orta sınıf ya da üst sınıf bir araç kiralamak isteyen sürücülerin en az 2 yıllık ehliyete sahip olmaları gerekmektedir. Ancak lüks veya büyük araçlar için bu süre 3 yıldır.

3. Ek Sürücü

     Kiralanan bir araç birden fazla kişi tarafından kullanılabilmektedir. İkinci ya da ek sürücünün kiralama öncesinde mutlaka tarafımıza bildirilmiş olması ve ek sürücünün kiralama sözleşmesinde ilgili alana işlenmesi gerekmektedir. Bu işlemle ek sürücü de kasko sigortası kapsamına alınmaktadır. Ek sürücünün ana sürücü için belirtilen yaş ve ehliyet kriterlerine de uyması gerekir.

4. Kilometre Sınırı

     Kiralanan aracın ücretine dâhil olan kilometre sınırı günlük 250 Km olarak belirlenmiştir. Belirtilen Km’nin aşılması halinde 5 TL kilometre aşım ücreti uygulanır. “Sınırsız” olarak belirtilen araçlarda herhangi bir Km sınırı bulunmamaktadır. Uzun dönem araba kiralamalarında km sınırı hakkında lütfen bizimle iletişime geçiniz.

5. Ödeme Yöntemleri

     Araç kiralama işlemini tamamlayabilmeniz için kiralama ücretinin tamamını ya da bir kısmını (ön ödeme tutarı) kredi kartı, banka havalesi ile ödemeniz gerekmektedir. Tüm ödeme yöntemlerinde kredi kartı ve ehliyetinizi mutlaka aracınızı teslim alırken yanınızda bulundurmanız gerekmektedir.

 6. Depozit/Provizyon

     Kiralanan aracı kullanılan süre boyunca oluşabilecek trafik ve park cezaları, eksik yakıt, sigortanın kapsamına alınmayan hasarlar için teminat alınması söz konusudur. Bu teminat için kredi kartına provizyon adı verilen bir işlem uygulanmaktadır. Provizyon, belirli bir tutarın kredi kartı üzerinde bloke edilmesi işlemidir. Provizyon işlemi için en az 6 ay geçerli ve kullanılabilir limiti olan ana sürücü adına kayıtlı bir kredi kartı olması gerekmektedir. Kiralamalar için provizyon bedeli 2000 TL’den başlamaktadır.

7.Kasko/Sigorta için Önemli Şartlar

     Kasko sigortasının geçerli olabilmesi için temel bazı gereklilikler vardır. Alkol ve uyuşturucu kullanılması durumunda sigortaların geçerliliği tamamen kapsam dışı kalmaktadır. Bununla birlikte yasal hız sınırlarına uyulmaması, kontratta yazan kişiler dışında aracın başka kişilerce kullanılması, yük sınırının aşılması ve karayolları dışında aracın kullanılması durumunda da sigorta geçersiz sayılmaktadır. Sigortaların geçerli olabilmesi için trafik ve alkol raporlarının kaza anında tutulması ve en geç 48 saat içinde aracın kiralandığı tedarikçiye teslim edilmesi gerekir.

8. Aracınızı havalimanından alınması durumunda;

     Aracı havalimanından teslim almak için kiralama sırasında uçuş bilgileri belli olmasa dahi, aracın teslim alınmasına en geç 24 saat kala e-posta yoluyla uçuş bilgileri kiralama şirketimize iletilmelidir. Uçuş bilgileri ile uçak rötar durumlarında zamanında karşılanma ve aracı teslim alma adımları güvenle sağlanır.

9. Teslim ve İade

     Kiralanan araç yalnızca sözleşmede belirtilen adresten teslim alınmalı ve iade için yine sözleşmede belirlenen adreste iade edilmelidir. Adrese teslim seçenekleri ise; kiralamanın yapıldığı semt veya ilçe sınırları içinde tarafımızca sağlanabilir.  Bu durumlar dışında başka herhangi bir ilçeden kiralama yapılarak, farklı bir semt veya ilçe sınırları içinde belirtilen adrese teslimat yapılması kiralama şartlarımız gereği olanaklı olmamaktadır. Araç teslim edilirken ek süre olarak en fazla bir saat bekleme kabul edilmektedir. Ekstra bekleme talep edildiği takdirde ekstra ücret oluşacaktır. Araçların erken iade edilmesi durumunda herhangi bir ücret iadesi yapılmamaktadır. Yalnızca araçların geç iade edilmesi halinde ek ücret uygulanması söz konusudur. 1 saat üzeri gecikmelerde 1 günlük kiralama ücreti kullanıcılardan talep edilecektir.

10. Yakıt

     Araç teslim alınırken yakıt deposu seviyesinin kontrol edilmesi kullanıcılar açısından önemlidir. Kiralanan aracın aynı seviyede yakıtla iade edilmesi müşterilerimizden talebimizdir. Bununla birlikte fazla yakıt ile teslim edilen araçlar için ekstra bir para iadesi söz konusu olmamaktadır. Eksik yakıt olması durumunda, yakıt ücreti ve hizmet bedeli kullanıcılarımıza yansıtılacaktır.

11. HGS/OGS-Otomatik Geçiş Ücretleri

     Araçlarımızın tamamında OGS veya HGS bulunur. Bu seçenekle ücretli otoyollardan otomatik olarak geçiş yapabilirsiniz. HGS/OGS ücreti kullanıldığı kadar + 20 TL+KDV hizmet bedeli ile birlikte araç iadesinde tahsil edilmektedir. HGS/OGS hiç kullanılmamışsa herhangi bir ücret tahsilatı yapılmayacaktır.

12. Araç ile Yurtdışına Çıkılması

      Türkiye’de kiralanan araçlarla yurtdışına çıkılması mümkün değildir. Sigortalar ülke dışında geçerliliğini yitirmektedir.

13. İptal işlemleri

      Aynı gün içinde yaptığınız kiralamayı iptal ettiğinizde herhangi bir ücret talep edilmeyecektir. Kiralama başlangıcına 24 saat kala yapılan iptaller için 100 TL hizmet bedeli iade edilecektir. İptal işleminde iade edilmeyen hizmet bedelleri bir sonraki kiralama işleminizde indirim olarak yansıtılacaktır.